İleri Ahşap Sistem Teknolojisi

Saral Ahşap Teknoloji ile inşa edilen ve sistemi oluşturan yapısallar; kirişler, çatı makasları ve panel duvarlar olarak kendi fabrikamızda; fırınlanmış Çam veya Ladin ağaçlarından, %16 ya kadar özsuyu alınmış veya emprenye edilmiş kerestelerden üretildiğini biliyor musunuz?
  •   Saral Ahşap Teknoloji yapısal sistemi oluşturan ahşap karkaslar; Çam veya Ladin ağacı fırınlanmış ve emprenyeli olarak üretilmektedir.
  •   Ahşap sistem; statik hesaplamaları bilgisayar ortamında yapılarak ASTM standardında üretilip inşa edilmektedir.
  •   Ahşap sistem çevre dostudur ve ekolojiktir. Sistemi oluşturan tüm malzemeler doğal ürünlerdir.
  •   Kullanılan tüm malzemeler 1. sınıf ve TSE garantilidir.
  •   Ahşap sistem nemsiz ve rutubetsiz yaşam alanları ile sizlere sağlıklı bir yaşam sunar.
  •   Dünya’nın kullandığı bu sistem kamu güvenliği ve toplum sağlığı adına deprem güvenliği ile sizleri risklerden korur, yaşam garantisi sunar.
  •   Sunflower Projeleri; %100 müşteri memnuniyeti ile konfor, keyif ve huzur dolu bir yaşama davet ediyor.
  •   Sizlere hayallerinizdeki evleri sunuyoruz
Çatı Makasları
Ahşap taşıyıcı sistemde çatı makasları; yatay, dikey ve diyogonel birçok yapı elemanı ve bu elemanları birbirine bağlayan düğüm noktalarından oluşur. Özel metal plakalar kullanılmakta bu plakalar en ekonomik maliyetli ve statik açıdan en güvenli dizaynlara olanak vermektedir. Fırınlanmış özel keresteden imal edilmiş olan ahşap çatı makasları kendi ağırlığının çok üzerinde yük taşıma kapasitesine sahip olduğundan statik açıdan son derece güven vermektedir. Ayrıca makasların dizaynı çatı arasında geniş boşluklara imkan verdiğinden her türlü mekanik, elektrik ve sıhhi tesisatının uygulanmasına olanak sağlamaktadır.
Duvar Bölmeleri
Ahşap taşıyıcı sistemde duvarlar büyük önem taşımaktadır. Yapı yüklerinin zemine aktarılması ahşap duvarlar ile olmaktadır. Ahşap duvarların mimari bölümler oluşturmanın yanında bir de taşıyıcı özelliği vardır. Maruz kaldığı yüke göre yan yüzeylerine osb çakılması sureti ile ahşap taşıyıcı perde duvar adını alabilir. Ahşap duvarlar kat yüksekliğine bağlı olan uzunluktaki dikey ve bu dikeyleri birbirine bağlayan yatay elemanlardan oluşur. Dikey elemanlar arasında oluşan boşluklar, iç mekanların dış ortamdan izole edilmesinde en pratik ve ekonomik uygulamaya olanak vermektedir.
Kat Arası Kirişleri
Kat arası kirişleri, tıpkı çatı makaslarında olduğu gibi yatay, dikey ve diyogonel yapı elemanı ve düğüm noktalarından oluşmaktadır. Statik hesaplar sonucunda o noktalarda oluşan moment ve kesme kuvvetini güvenli şekilde karşılayan özel metal plakalar kullanılmaktadır. Ahşap kiriş; döşeme kirişi ve taşıyıcı kirişi olmak üzere iki tiptedir. Üzerine gelen yükleri açıklığındaki diyogoneller sayesinde güvenli bir şekilde mesnet bölgelerine aktarabilmektedir. Üzerine tesir eden yüklere bağlı olarak belli aralıklarda konulur. En önemli özelliği diyogoneller arası oluşan boşluklardan her türlü tesisatın kolaylıkla ve ekonomik olarak uygulanmasını sağlamaktadır.
Projelerde Kullanılan Markalar